EU peníze školám Ovoce do škola Pětka Ekoskola ČMALÁK Celé česko čte dětem
Související informace
Novinky / Aktuality
18.10.2018
Géčko v Krajské vědecké knihovně v Liberci
Ve středu jsme se opět vypravili do Krajské vědecké knihovny v Liberci. Každý si vybral knížku, která se mu zalíbila, a kterou by si rád ve škole prohlížel a pročítal. Ve škole jsme si pak vytvořili m
více zde
10.18.2018
Podzimní tvořivá dílna
Podzim je tu a na nás čekala Podzimní tvořivá dílna. Vyráběli jsme lucerničky ze sklenic a listí, ježky z brambor a párátek. Výrobky se nám povedly.
více zde

Nový projekt Čteme si a povídáme


ČTEME SI A POVÍDÁME

registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/56.1474

Projekt realizovaný v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání, který je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

Výše finanční podpory na projekt: 240 550 Kč

Klíčové aktivity projektu:

Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti

Cílem realizace zavedení Čtenářské dílny do vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura jako jednoho z prostředků ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti.

Získání/zvýšení odborných kompetencí pedagogů pro realizaci Čtenářských dílen ve výuce.

 

Zahraniční jazykový kurz pro učitele

Cílem realizace je zlepšení jazykových kompetencí pedagogů na základní škole.

Termín realizace 1.7.2015 – 31.12.2015

Zpráva k ukončení projektu

Realizace jednotlivých šablon projektu probíhala bezproblémově. V rámci šablony číslo 1 jsme zavedli do vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura ve 4., 5., 6. a 7. třídě novou formu - čtenářskou dílnu. Celkem se dílny zúčastnilo 45 žáků pod vedením 4 pedagogů. Hlavní cíl zvýšení zájmu o čtenářství a následně tím zlepšení čtenářské gramotnosti jsme na naší škole beze zbytku splnili. I po ověření základních 6 čtenářských dílen vyjádřili téměř všichni zapojení žáci zájem pokračovat v aktivitách čtenářských dílen. Žáci i pedagogové ostatních tříd se přidali k této nové formě práce v hodinách Českého jazyka a literatury. Žákovská knihovna naší školy byla díky projektu rozšířena o 416 kusů knih, o 27 různých titulů pro společnou i individuální četbu. Učitelská knihovna získala odbornou literaturu pro pedagogy. V rámci šablony číslo 2 došlo ke zlepšení jazykových kompetencí dvou pedagogů naší základní školy. Absolvovali 60ti hodinový zahraniční jazykový kurz na Englisch School Dublin, jehož výstupem je certifikát ULearn CEFR Level Assessmnet C1 a A2. Oběma pedagogům přinesl zahraniční kurz nejen zvýšení jazykových kompetencí v anglickém jazyce, ale ve své práci uplatňují nové formy a metody práce získané zahraničním jazykovým kurzem.


 

 

Uložit

Galerie

Základní škola, Jablonec nad Nisou, Liberecká 1734/31, příspěvková
organizace - idatabaze.czSpeciální školy - idatabaze.cz
Jablonec nad Nisou
Liberecká 1734 / 31
Příspěvková organizace
IČO: 60254190
Liberecká 1734 / 31
Kontakt